Politehnika / Izobraževanje / Znanosti o okolju / Dodiplomski študij / Študijsko gradivo / Fizika /Seminar /Navodila
.

Navodila za izdelavo seminarske naloge iz fizike

Seminarsko nalogo pripravi vsak samostojno in jo odda predavatelju v pisni obliki.  Končno verzijo naloge je potrebno oddati natisnjeno na papirju formata A4 in v elektronski obliki (MS Word, Adobe Acrobat “pdf” ali “postscript” format). Pred oddajo seminarja se študent posvetuje s predavateljem ali asistentom o morebitnih vsebinskih in oblikovnih problemih. Če oddana naloga vsebinsko ali oblikovno ni primerna, jo mora  popraviti v roku enega tedna.

Pri izdelavi naloge lahko študent uporablja različne vire: zapiske iz predavanj in vaj, učbenike iz fizike, priročnike, članke in gradivo, ki ga najde na internetu in podobno. Vsaka seminarska naloga mora vsebovati naslednje elemente:

  • Naslov
  • Ime avtorja
  • Kratek povzetek (do 200 besed)
  • Besedilo seminarja, v katerem je podrobno predstavljena snov, ki jo predideva tema. Definirane morajo biti vse nove fizikalne količine in pojasnjene enote s katerimi jih merimo. Povezave med fizikalnimi količinami morajo biti podane v matematični obliki in pojasnjene z besedami. Vključiti je potrebno tudi izpeljave fizikalnih zakonitosti, kjer je to mogoče in pojasniti posamezne korake pri izpeljavi. Besedilo naj bo opremljeno s skicami, shemami ali ilustrirano s primernimi fotografijami fizikalnih pojavov.
  • Tri rešene naloge iz snovi, ki jo obravnava seminarska tema. Naloge naj bodo razvrščene po težavnostni stopnji, od najlažje, ki ilustrira način reševanja fizikalnih problemov iz izbranega področja, do najtežje, ki vključuje tudi uporabo zahtevneših matematičnih orodji ali postopkov. Možno je izbrati tudi naloge, ki se obravnavajo pri vajah. O izbiri primernih nalog se študent posvetuje s predavateljem ali asistentom.
  • Seznam literature
  • Datum izdelave naloge 

 

Končno verzijo naloge v elektronski obliki lahko pošljete po elektronski pošti na naslov:
iztok.arcon@p-ng.si


Kazalo, Iskanje, Imenik

Zadnja sprememba: 15. januar 2003